Svjetski dan učitelja!

Autor: Administrator , 5. 10. 2021.

Hrvatska udruga ravnatelja osnovnih škola

Dragi učitelji i učiteljice, povodom Svjetskog dana učitelja, želim vam u ime Hrvatske udruge ravnatelja osnovnih škola i svoje osobno, uputiti čestitke i poželjeti vam puno uspjeha u poučavanju budućih naraštaja.

Iako je svaka školska godina sve izazovnija i susrećete se sa zahtjevnim situacijama u odgojnoobrazovnom radu, uspijevate prevladati sve prepreke i uspješno prenositi znanja i vještine svojim učenicima. Uz puno ljubavi, strpljenja, razumijevanja i predanosti pristupate svakom učeniku. Osim za intelektualni napredak svakog učenika, zaslužni ste i za izgradnju njihovih osobnosti stoga je vaša odgovornost i uloga u njihovim životima nemjerljiva.

Učitelj je uzor koji će potaknuti na kritičko promišljanje i nositelj je promjena u društvu. Budite ponosni na sebe i svoj doprinos koji dajete za bolju budućnost svih nas. Hvala vam na svakom odrađenom satu i onom izvan radnog vremena! Hvala na svakom projektu, priredbi, predstavi, recitaciji, pjesmi… Hvala što sudjelujete na natjecanjima, smotrama… Hvala vam na riječima podrške, motivaciji… Hvala na sigurnosti koju pružate učenicima… Naposlijetku, hvala za sve popunjene tablice, upitnike, zahtjeve, poveznice… Hvala! Sretan vam Svjetski dan učitelja!

„Odlični učitelji poznaju svoje učenike bolje nego poznaju same sebe.“

Antonija Mirosavljević, prof. predsjednica HUROŠ-a

« Svibanj 2024 »